Ogrzewanie elektryczne podłogowe foliami i matami elektrycznymi dla dewelopera - Samurio

Ogrzewanie elektryczne podłogowe foliami i matami elektrycznymi dla dewelopera

Zdjęcie autora postu

Jerzy Maron

Kierownik działu montażu

June 30, 2022

Ogrzewanie elektryczne podłogowe foliami i matami elektrycznymi dla dewelopera

Boom na rynku nieruchomości sprawił, że osoby rozglądające się za zakupem domu lub mieszkania od dewelopera mają wiele opcji do wyboru. Podłogówka elektryczna wliczona w cenę mieszkania może być wyróżnikiem, którego szukają, a z punktu widzenia dewelopera taki wydatek jest naprawdę symboliczny. Daje też przewagę nad konkurencją, która nie komunikuje jasno, jakie źródło ogrzewania planuje eksploatować.

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Jakie korzyści dla dewelopera może przynieść inwestycja w podłogówkę elektryczną?
  • W jaki sposób fotowoltaika podnosi atrakcyjność oferty segmentów i domów jednorodzinnych?
  • Ile czasu trwa montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego?
  • Jak wyglądają formalności w przypadku montażu mat i folii grzewczych w ramach tzw. wykończenia pod klucz?

Ekologiczne ogrzewanie domu dla inwestora

Jedni z powodu przekonań, inni przez rosnące ceny tradycyjnych źródeł energii – inwestorzy coraz częściej pytają o to, jakie jest planowane ogrzewanie domu. Są przy tym bardzo dociekliwi, a zdawkowe informacje rzadko im wystarczą. Mogą nawet być ciekawi, jakie są planowane koszty miesięcznego ogrzewania. Podłogowe folie grzewcze dają użytkownikowi mieszkania alternatywę, z której można skorzystać w każdej chwili.

Podłogówka elektryczna i fotowoltaika

Szczególnie ciekawie prezentuje się taka oferta w przypadku segmentów lub domków jednorodzinnych. Wówczas właściciele mogą zdecydować się dodatkowo na fotowoltaikę, dzięki czemu otrzymają:

  • ekologiczne ogrzewanie domu, na którym tak im zależy,
  • potencjalnie darmowe ogrzewanie domu,
  • kompletny system folii grzewczych, termostatu i fotowoltaiki, przy którym nic już nie muszą robić.

To może być bardzo duży atut w oczach kupujących. Jednocześnie zadziała tu efekt psychologiczny: gdy kupujemy segment za milion złotych, montaż paneli fotowoltaicznych za kilkadziesiąt tysięcy wyda się drobnym wydatkiem, choć w innej sytuacji inwestorzy długo wahają się nad taką inwestycją.

Ogrzewanie elektryczne podłogowe w bloku mieszkalnym

Podłogówka elektryczna to dodatkowy komfort

Poza kwestami ekologicznymi, ogrzewanie podłogowe elektryczne to też duży komfort. Właściciele mieszkań nie zdają sobie często sprawy z tego, że folie grzewcze da się zamontować nawet w bloku. Zaskoczysz ich pozytywnie, oferując podłogówkę jako bonus do oferowanego mieszkania. Sporo osób wciąż kojarzy takie ogrzewanie z systemem rurek transportujących pod podłogą wodę, a tymczasem maty grzewcze to o wiele prostszy system, którego żywotność ocenia się nawet na 100 lat. Dodatkowo nie wymaga on okresowych przeglądów i serwisów.

Folie grzewcze i maty - formalności

Ogrzewanie podłogowe elektryczne możesz dodać podczas wykańczania – przy odpowiednio przygotowanej instalacji elektrycznej. Deweloper może zaoferować wybór pomiędzy klasycznymi grzejnikami elektrycznymi, panelami grzewczymi bądź podłogówką elektryczną. Wszystko to łatwo się montuje nawet na końcowym etapie (przy odpowiedniej instalacji elektrycznej). Dzięki temu można zaoferować taką możliwość kupującym w ramach tzw. wykończenia pod klucz. Ci, którzy nie będą chcieli ogrzewania podłogowego, nie muszą się decydować. Pozostali mogą się wprowadzić do mieszkania, w którym od razu działa ogrzewanie podłogowe elektryczne.

Nie musisz występować o żadne pozwolenia, a montaż trwa zaledwie 1 dzień dla każdego mieszkania. Na folie czy maty możesz położyć praktycznie każdy rodzaj paneli, kafelków i parkietu. Warto o tym pamiętać również w częściach wspólnych, jak osiedlowe siłownie czy baseny, gdzie ciepła posadzka jest wyjątkowo ważna. Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty hurtowej dla deweloperów, to zapraszamy do kontaktu.


Czy artykuł okazał się pomocny?

O autorze:
Zdjęcie autora postu

Jerzy Maron

Kierownik działu montażu

Związany z branżą OZE od 2016 roku. Początkowo pracował w firmie zajmujące się fotowoltaiką, natomiast od 2021r zasila szeregi SAMURIO w dziale montażu. Fan ekologicznych i niezależnych domów oraz sposobów na ich ogrzewanie. Absolwent Politechniki Poznańskiej.